בשנת 2015 ייסדה רמת הנדיב את “השותפות לקיימות אזורית” במטרה לשלב כוחות למען שיפור איכות החיים באזור. חמש רשויות שכנות, חברו אל רמת הנדיב כדי להתמודד יחד עם אתגרי השמירה על מרקמו הייחודי של המרחב הסובב את בקעת הנדיב ואת נחל תנינים.
שיטות לחקר אקולוגי
שיטות לחקר אקולוגי בשדה
תוכניות הלימודים לתלמידי תיכון בנושאי אקולוגיה וסביבה מחייבות יציאה אל מחוץ לכיתה וחקר בשדה. בחומרי הלמידה שלפניכם תמצאו כלים מעשיים לסיוע בהוראת האקולוגיה בשדה.
קטעי הטקסט מכילים את הרצאתו של פרופ’ אבי פרבולוצקי בנושא “רמת הנדיב כמודל למערכת אקולוגית ים-תיכונית בממשק האדם”, כפי שהוצגה בהשתלמות למורי הביולוגיה שנערכה ברמת הנדיב. בהמשך , פרקים בנושא שיטות מחקר בשדה שנכתבו על ידי ליאת הדר, ד”ר נירית אסף, בעז שחם, מנחם אדר וד”ר אריה רוזנפלד- כולם חוקרים ברמת הנדיב, מומחים בתחומם ובעלי ניסיון בעבודה חינוכית עם תלמידים.
קטעי הטקסט מלווים בסרטונים שצולמו ונערכו על ידי אייל ברטוב.
פרקי הספר:
יש לך שאלה? נשמח לעזור
אולי יעניין אותך גם...
קיימות
לגלות את המקום
שביל המעיין(כחול)
שביל שהוא מסע בזמן, ובמרכזו סיפורו של עין צור – מעיין שופע שהביא לכאן מתיישבים רבים בתקופות היסטוריות שונות.חורש ים־תיכוני תצפיות נוף, בית מרחץ רומי והמון פינות קסומות למנוחה.
אופי השביל: קל, מתאים לכל הגילאים
צבע סימון: כחול-לבן-כחול
אורך השביל: כשני קילומטרים וחצי.
משך הטיול: כשעה וחצי.
עונה מומלצת: כל השנה.
איפה אוכלים
לאכול כאן
להשלמת חוויית הביקור ברמת הנדיב אתם מוזמנים ליהנות במטעים, בית קפה-מסעדה המציע שילוב מיוחד של תפריט חלבי כשר, מתחם פיקניק מוצל, או קיוסק.