"זה בוער בנו"! - כנס ארצי בנושא התמודדות עם שריפות יער
כנס ארצי בנושא התמודדות עם שריפות יער בעידן שינויי האקלים התקיים ברמת הנדיב ב-13 בדצמבר 2022.
כנס ארצי בנושא התמודדות עם שריפות יער בעידן שינויי האקלים התקיים ברמת הנדיב ב-13 בדצמבר 2022.
בשנים האחרונות אנחנו עדים ליותר ויותר אירועים אקלימיים חריגים.
תחזיות האקלים, לצד אופיו של הצומח הים-תיכוני וכמובן הגורם האנושי צופים לנו שריפות יער גדולות בעתיד אשר עלולות לסכן חיי אדם ולפגוע ברכוש, ביערות ובשטחים הפתוחים.
הכנס הפגיש בין הגופים המשמעותיים בארץ לשיתוף בידע וחשיבה ביחד כיצד ניתן לעלות מדרגה בהתמודדות עם שריפות, לשפר את שיתופי הפעולה בין הגופים השונים ואת התיאום בין הפעולות למניעת שריפות וכיבוין.
בכנס השתתפו כ-140 בעלי תפקידים ואנשי מקצוע מגופים וארגונים כמו כב”ה, קק”ל, רט”ג, רמת הנדיב, צה”ל, המטה לביטחון לאומי, המשרד לביטחון פנים, השירות המטאורולוגי ונציגי הרשויות המקומיות והאזוריות.
לפניכם טבלת ההרצאות והמצגות של יום העיון:
יש לך שאלה? נשמח לעזור
בשנת 2015 ייסדה רמת הנדיב את “השותפות לקיימות אזורית” במטרה לשלב כוחות למען שיפור איכות החיים באזור. חמש רשויות שכנות, חברו אל רמת הנדיב כדי להתמודד יחד עם אתגרי השמירה על מרקמו הייחודי של המרחב הסובב את בקעת הנדיב ואת נחל תנינים.
בחלק המערבי של גני הזיכרון, סמוך למערת הקבר של הברון רוטשילד ורעייתו, נמצא גן המפלים. המבנה של הגן ומיקומו מעניקים לו אווירה קסומה ומיוחדת במינה.
להשלמת חוויית הביקור ברמת הנדיב אתם מוזמנים ליהנות במטעים, בית קפה-מסעדה המציע שילוב מיוחד של תפריט חלבי כשר, מתחם פיקניק מוצל, או קיוסק.